2023. NOVEMBER 05.
SZENTHÁROMSÁG ÜNNEPE UTÁN 22. VASÁRNAP
Textus: Mt 18,15-17

Testvériség a gyülekezetben (Lk 17,3)
“Ha pedig vétkezik ellened a testvéred, menj el hozzá, fedd meg négyszemközt: ha hallgat rád, megnyerted a testvéredet. Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egy vagy két embert, hogy két vagy három tanú szava erősítsen meg minden vallomást. Ha nem hallgat rájuk, mondd meg a gyülekezetnek! Ha pedig a gyülekezetre sem hallgat, tekintsd olyannak, mint a pogányt vagy a vámszedőt!”

1. Az egyházi esztendő

• Szentháromság ünnepe után 22. vasárnap

2. A textus olvasásához

3. Történeti háttér, kommentárok és összehasonlító szövegek (jellemzően könyvek)

MAGYAR

ANGOL

NÉMET

4. Ajánlott cikkek az ATLAS Plus, a JSTOR és más online adatbázisból

MAGYAR

ANGOL

NÉMET

5. Kortárs kommentárok, tanulmányok és exegézisek (jellemzően folyóiratokban)

IGAZSÁG ÉS ÉLET

LELKIPÁSZTOR

WORKINGPREACHER

6. Igehirdetések

GÖTTINGER PREDIGTEN IM INTERNET

IGEHIRDETÉS FELHŐ

• Németh Katalin: Szentháromság ünnepe utáni 22. vasárnap : Mt 18,15-17 In: Mily drága a te szereteted Istenem! : Veszprémi Evangélikus Egyházmegye 200 éves : igehirdetések / szerk. Polgárdi Sándor. – Pápa, 2012. p. 187-189.

PREDIGTEN.EVANGELISCH.DE

PREDIGTPREIS.DE

TEXTWEEK

[1] Az adatbázisok tartalma elérhető EHE Könyvtári beiratkozással: https://uni.lutheran.hu/konyvtar-beiratkozas/