Hitoktatói különbözeti képesítő vizsga

EHE > Egyetemi hírek > Hitoktatói különbözeti képesítő vizsga

Az Evangélikus Hittudományi Egyetem félévente megszervezi a Magyarországi Evangélikus Egyházban hitoktatásában részvételre jogosító különbözeti képesítő vizsgát.

Cél: A nem az EHE-n szerzett hittanári/hitoktatói képesítéssel evangélikus hitoktatásban való részvétel.

Kiknek szükséges tenni?: Különbözeti képesítő vizsgát annak kell tennie, aki szeretne részt venni a Magyarországi Evangélikus Egyház által szervezett hitoktatásban, rendelkezik felsőfokú hitoktatásra jogosító oklevéllel (elsősorban: hitoktatói, hittanári, katekéta-lelkipásztori munkatárs, teológus), de oklevelét nem az Evangélikus Hittudományi Egyetemen szerezte.

Nem kell képesítő vizsgát tennie a MEE által szervezett hitoktatásban való részvételhez azoknak a lelkész végzettségűeknek, akik lelkészi különbözeti vizsgát már tettek.

Jelentkezési határidő: 2021. augusztus 2. (hétfő)

Vizsga ideje: 2021. augusztus 16. (hétfő) 8:30 óra

TÁJÉKOZTATÓ